ZOSTAŃ AKTYWISTĄ!

Zrealizuj to, co chcesz, i jak chcesz, aby promować ideę walki ze współczesnym niewolnictwem. Podnosząc świadomość społeczeństwa, przyczyniasz się do uwolnienia wielu zniewolonych ludzi. Kreuj z nami społeczną niezgodę na niesprawiedliwość. Uwolnij z nami światło nadziei na pomoc.

Kim właściwie jest aktywista?

Aktywista to osoba, dosłownie aktywizuje społeczeństwo, która prowadzi kampanię na rzecz zmian społecznych. Pięknym aspektem człowieczeństwa jest to, że jako ludzie mamy moc zmieniać rzeczy, z którymi się nie zgadzamy - czy to jeśli chodzi o to jak produkowane jest nasze jedzenie, czy kwestia szczepienia dzieci, aborcji, dyskryminacji na tle rasowym, płciowym czy innym. Kiedy zaczynasz podejmować działania mające na celu uświadomienie innym problemów, na rozwiązaniu których ci zależy, stajesz się aktywistą.

Zmieniaj świat na własny sposób i podziel się tym z nami! Zrealizuj to, co chcesz, i jak chcesz, aby promować ideę walki ze współczesnym niewolnictwem. Podnosząc świadomość społeczeństwa, przyczyniasz się do uwolnienia wielu zniewolonych ludzi. Kreuj z nami społeczną niezgodę na niesprawiedliwość. Uwolnij z nami światło nadziei na pomoc.

Zorganizuj event, noc filmową, marsz, maraton lub zrealizuj swój dowolny pomysł. Przyślij do nas zdjęcia, opis albo oznacz nas na FB. Z nadesłanych pomysłów, najciekawszymi podzielimy się na naszej stronie internetowej, FB, lub kanale You Tube. Stań się bohaterem współczesnej prawdziwej walki o wolność!.

Wszystko, czego ci potrzeba, to pasja, pewna wiedza i chęć czynienia zmiany. Aktywistą może zostać każdy! Wszystko, czego ci potrzeba, to pasja, pewna wiedza i chęć czynienia zmiany. Formy działań aktywistów są rozmaite, od regularnego publikowania postów w mediach społecznościowych, po najbardziej szalone, takie jak happeningi uliczne i wielkie wydarzenia medialne.

Jak zostać aktywistą w dziedzinie przeciwdziałania handlowi ludźmi?

Zdobądź wiedzę na ten temat. Poznaj skalę zjawiska i jego oblicza. Czytaj książki, wywiady, artykuły prasowe, oglądaj filmy dokumentalne, słuchaj podcastów - cokolwiek możesz zrobić, aby dowiedzieć się jak najwięcej o tej sprawie, pomoże ci stać się lepszym aktywistą, dając ci wiedzę potrzebną do edukowania innych i inicjowania zmian. Wiele informacji na temat współczesnego niewolnictwa i handlu ludźmi znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Wykorzystaj siłę mediów społecznościowych Media społecznościowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki się komunikujemy i są potężnym narzędziem dla działaczy. Facebook, Twitter, YouTube ... bez względu na to, jaką platformę społecznościową wybierzesz, możesz nawiązać kontakt z osobami i organizacjami, które mają takie same wartości i cele jak Ty. Pamiętaj, aby udostępniać nasze posty także na twoich osobistych platformach społecznościowych!

Znajdź ludzi, którzy mają podobne cele. Kiedy jesteś częścią grupy ludzi, która ma te same cele, będziesz czerpać korzyści z ich koleżeństwa, wsparcia i wiedzy. Media społecznościowe i wolontariat mogą pomóc Ci dotrzeć do osób o podobnych zainteresowaniach, ale nie poprzestawaj na tym.

Stań się żywą reklamą. Zaprojektuj i noś torebkę, czapkę albo T-shirt, który będziesz mógł sprzedawać i dochód z tego przeznaczyć na wsparcie naszej Fundacji.

Rozmawiaj jak najwięcej! Mów o swojej aktywistycznej pracy w zwykłej rozmowie przy kawie, na przerwie w pracy, czy na przyjęciu - nigdy nie wiesz, kto może również dzielić te same pasje, i może po prostu uda ci się zaangażować inną osobę dla twojej sprawy! Pamiętaj, że w aktywizmie, z pewnością jest siła w liczbach! 

Bądź kreatywny, bo jesteś wyjątkowy! W byciu aktywistą chodzi o dzielenie się tym, co wiesz z innymi, którzy mogą nie wiedzieć. Chodzi też o to, żeby wykorzystać swój potencjał, osobowość, umiejętności i pasje. W dzisiejszych czasach aktywizm przybiera wiele kształtów i form, od postów w mediach społecznościowych, przez warsztaty z gotowania, po wydarzenia, koncerty, czy projekcje filmów.

Baw się dobrze i spraw, że zabawa będzie interesująca dla innych! Wykorzystaj swoje talenty osobiste, zdolności interpersonalne aby stworzyć własną, unikalną formę aktywizmu. Obróć trudny temat, w łatwą formę zarażania innych pasją. Skup się na rozwiązaniu nie na problemie. Bądź światłem – niech Cię widzą! 

Uruchom swoją wyobraźnię! Użyj swojej pasji! Uwolnij swój talent! Stań się bohaterem współczesnej prawdziwej walki o wolność! Wszystko, czego ci potrzeba, to pasja, pewna wiedza i chęć czynienia zmiany. Formy działań aktywistów są rozmaite, od regularnego publikowania postów w mediach społecznościowych, po najbardziej szalone, takie jak happeningi uliczne i wielkie wydarzenia medialne.

Zorganizuj event, noc filmową, marsz, maraton lub zrealizuj swój dowolny pomysł. Przyślij do nas zdjęcia, opis albo oznacz nas na FB. Z nadesłanych pomysłów, najciekawszymi podzielimy się na naszej stronie internetowej, FB, lub kanale You Tube.